Vklopi bolj dostopen način
Preskoči ukaz traka
Preskoči na glavno vsebino
Izklopi animacije

Skip Navigation LinksNovica

Umetna inteligenca, inovacije in človeška ustvarjalnost: predavanja dr. Jonaha Lyncha

Logotip za NOO, Univerzo v Mariboru, RS Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, Financira Evropska unija.

​​

Univerza v Mariboru v sodelovanju z Univerzitetnim kliničnim centrom Maribor v okviru NOO projekta Učinkovito izobraževanje za zeleni in digitalni prehod organizira predavanja dr. Jonaha Lyncha, ki so povezana z aktualnimi temami digitalizacije, umetne inteligence v izobraževanju in raziskovanju ter človeške kreativnosti.

Predavanja dr. Lyncha bodo osvetlila prihodnost raziskovanja in digitalizacije ter omogočila vpogled v najnovejše trende umetne inteligence. Namenjena so širši znanstveni skupnosti in pedagoškemu osebju pa tudi zainteresirani laični javnosti, saj želimo spodbuditi dialog in razumevanje o pomembnosti teh tem za našo prihodnost.

Zaradi zagotavljanja kakovostne izvedbe programa vas prosimo, da se na vse dogodke prijavite preko spletne strani dogodki.um.si (odpre se v novem zavihku).

📢 Do več informacij o posameznih dogodkih in registracije (za zaposlene in študente UM kot tudi za zunanje udeležence) lahko dostopate preko povezav:


Zaposleni in študenti UM se na dogodke prijavite z uporabo vaše digitalne identitete UM.

Zunanji udeleženci se na dogodke prijavite z izpolnitvijo prijavnega obrazca (ime in priimek, e-pošta, organizacija).

Po uspešni prijavi na dogodek prejmete samodejno potrditveno e-sporočilo in nato dva dni pred dogodkom še samodejni opomnik z elektronskega naslova izpopolni@um.si.

​ 

Predstavitev predavatelja dr. Jonaha Lyncha

Dr. Jonah Lynch (odpre se v novem zavihku)[1] je svojo akademsko pot začel kot študent fizike na Univerzi McGill, nato pa je razširil svoja zanimanja na humanistična področja. Študiral je filozofijo, doktoriral iz teologije, služil kot duhovnik ter pridobil še drugi doktorat, in sicer s področja umetne inteligence, aplicirane na antično zgodovino. Živi v Italiji, kjer svoj čas razporeja med znanstvenim raziskovanjem, svetovanjem in poučevanjem.

Slika predavatelja dr. Jonaha Lyncha.

Programirati je začel pri sedmih letih, kasneje pa napisal uspešnico The Scent of Lemons o tehnologiji in človeških odnosih. Predaval je po vsem svetu, tudi na uglednih ustanovah, kot so Oxford, MIT, Univerza v Chicagu, L'Accademia Ambrosiana in Katoliška univerza v Milanu.

Na področju podatkovne znanosti se je izkazal z napovedovanjem preobremenjenosti urgentnih oddelkov v bolnišnicah 24 ur vnaprej, razvojem programske opreme za kompleksne grafe znanja ter kartiranjem starodavnih mezopotamskih božanstev z uporabo obdelave naravnega jezika. Trenutno zaključuje projekt innovationlens.org, katerega cilj je razviti orodje, namenjeno znanstvenikom, s katerim bodo ti zlahka prepoznali obetavne raziskovalne teme.

Jonah Lynch je magistriral iz naravoslovnega izobraževanja in poučeval na vseh stopnjah izobraževanja. Osem let je deloval tudi kot prorektor in rektor rimskega semenišča. Trenutno vodi institucijo Neodata Group Academy, poučuje na Università degli Studi di Milano-Bicocca, in je izvršni direktor neprofitne izobraževalne fundacije Opus 73 Foundation.

Kot dolgoletni ljubitelj umetnosti je sodeloval z glasbeniki in umetniki ter režiral dokumentarne filme in muzejske razstave. Nedavno je bil vključen v projekte umetne inteligence na področju umetnosti, med drugim v projekt Compos[t]ing, ki ga sofinancira EU, ter v prevod slik Shana Guffogga v glasbo s pomočjo umetne inteligence, ki je bil predstavljen na Beneškem bienalu 2024.


[1] Za ogled profila LinkedIn je potrebna prijava.


Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.













Dostopnost

Povečaj pisavo
Spremeni kontrast
Berljiva pisava